تضمین موفقیت در رایانش ابری

تاریخ: 95/3/22

به‌کارگیری زیرساخت‌ها و خدمات ابری پس از تمام آن تردیدهای ابتدایی اکنون به امری رایج تبدیل شده است. بیشتر بودجه‌های مصرفی فناوری درعرض چند‌سال به‌نوعی به ابر ارتباط خواهد‌داشت. البته این به معنی آسان‌بودن این مسیر نیست. اکنون زمان مشخص‌کردن اقدامات اساسی برای تضمین موفقیت توزیع فناوری ابر است: صرفه‌جویی در هزینه، مقیاس‌پذیری و چالاکی. دلیل اینکه کاربران تجاری در هنگام ارائه خدمات و اپلیکیشن‌های جدید می‌توانند آی‌تی را نادیده بگیرند، کنترل هزینه‌ها به موضوعی محوری تبدیل شده‌است. در این بین برخی باورهای غلط نیز پخش شده‌اند که مدیریت ابر را پیچیده‌تر‌ می‌کند. قدم اول این است که برای اجتناب از به تله افتادن، باورهای غلط را بشناسید.

 باور نادرست 1: هزینه‌ها در مدل مبتنی‌ بر مصرف، خود را تنظیم‌ می‌کنند

بیشتر سازمان‌های آی‌تی سنتی، هزینه‌ها را برحسب رویکرد خدمت-هزینه به کاربران خود تخصیص‌می‌هند، جایی‌که آنها هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم را تعیین‌کرده و آن را دوباره به‌شکلی عادلانه و قابل‌دفاع از مشتریان خود دریافت‌می‌کنند. تخمین‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی در این رویکرد وجود‌دارد به‌خصوص برای هزینه‌های غیرمستقیم که به‌راحتی قابل‌رهگیری و کسب مجدد از طریق مشتریان نیستند. یکی از ایراداتی که به این رویکرد وارد‌می‌شود، این است که مدل تفکر «تا‌جایی‌که میتوانی بخور» را در مشتریان خدمات آی‌تی نهادینه‌می‌کند. اولین خرافه در کنترل ابری این است که مدل مبتنی‌بر مصرف یا «هرچه پول بدهی همان‌قدر آش می‌خوری» از سرریز هزینه‌ها جلوگیری‌می‌کند؛ زیرا کاربران وقتی بدانند که خدمات مصرفی‌شان کنتوری محاسبه‌می‌شود، خود را با آن تطبیق‌می‌دهند؛ اما واقعیت چیزی غیر از این است.

 هرچند که هزینه خدمات ابری را می‌توان نسبتاً راحت‌تر محاسبه‌کرد و نرخ آن را برای هر مشتری تعیین‌کرد، اما خدمات ابری بسیار دسترس‌پذیرند که این باعث به‌وجود‌آمدن رویکرد غیرمتمرکز برای تأمین خدمات ابری می‌شود. به زبان ساده، خط قرمزی در محیط‌های بسیار متمرکز به‌عنوان حاکم مطلق، بر صرف هزینه‌های بیش‌از حد نظارت دارد، اما این خط در ابر بسیار کم‌رنگ‌تر است (به‌خصوص ابر عمومی)، جایی‌که مسئولیت‌پذیری در هزینه‌های ابری در کل سازمان چندان به چشم نمی‌آید. راه‌حل در اینجا، داشتن سطحی از نظارت است که به شما مزیت‌های هر دو رویکرد را بدهد: سطح بالایی از چالاکی برای مدیریت زمان به همراه کنترل‌های مناسب که به شما توانایی مدیریت محیطی کاملاً غیرمتمرکز را بدهد.

باور نادرست 2: بهینه‌سازی هزینه‌ها و میزان استفاده، فقط به «امور مالی آی‌تی» مربوط می‌شود

 در دنیای آی‌تی سنتی این موضوع صحت دارد. در دنیای ابری، مشتریان تنها یک ابزار می‌خواهند که بتواند نیازهای مالی و عملیاتی آی‌تی را برآورده‌کند. امور مالی آی‌تی بیشتر به هزینه‌ها علاقه‌مندند و بخش عملیات آن بیشتر به عملکرد بها می‌دهند؛ اما درنهایت، داده‌های هردو یکی هستند (ارائه‌کننده ابر، اطلاعات میزان مصرف و هزینه‌ها را در اختیار آنها می‌گذارد)؛ تنها قسمت متفاوت در این میان، نحوه استفاده از این اطلاعات است. مدیریت و بهینه‌سازی ابر با توجه به ماهیت غیرمتمرکز و پویای آن نیاز به همکاری عمیق‌تر بین عملیات آی‌تی و امور مالی آی‌تی دارند.

  باور نادرست 3: راهکارهای مدیریت مالی آی‌تی (ITFM) با ابر شما کار خواهدکرد

 تنها چند شرکت تلاش‌کردند تا مدیریت مالی آی‌تی (ITFM) خود را با محیط ابری خود متناسب‌سازی‌کنند و بدون‌استثنا همه آنها نیز شسکت‌خوردند. چند دلیل برای این شکست مطرح شده‌است. در ITFM قدیمی، عملیات بزرگ حسابداری در آخر هرماه صورت‌می‌گرفت تا سهم هزینه‌های خدمات آی‌تی تحویلی به تمام مشتریان داخلی مشخص شود. این تلاش یک عملیات حسابداری است که با هدف پس گرفتن هزینه‌ها انجام‌می‌شود.

در دنیای جدید ابری، مدیران اطلاعات تقریباً هم‌زمان مصرف و هزینه‌ها را طلب‌می‌کنند تا بتوانند دائماً خدمات را بهینه‌تر کنند. در استفاده از خدمات ابری، صبر‌کردن تا آخر هر‌ماه برای به‌دست‌آوردن این اطلاعات، بی‌معنی به‌نظر‌می‌رسد. در این حالت برای انجام اقدامات اصلاحی برای بهینه‌سازی مصرف و هزینه‌ها، کار از کار گذشته است. دوم اینکه، نحوه استفاده کاملاً غیرمرکزگرای ابری نیاز به مجموعه‌ای از ابزار دارد که همه کاربران‌تان بتوانند با آن ارتباط برقرارکنند.

راهکارهای مدیریت مالی آی‌تی بسیار تخصصی و فنی عمل‌می‌کنند و به‌همین دلیل برای تفسیر آنها به ‌واسطه‌ای مانند تحلیلگر مالی یا مدیر خدمات نیاز خواهیدداشت و کاربر خدمات نمی‌توانند از مزایای آن بهره‌ای‌ ببرد. در ابر، تصمیمات تأمین و بودجه‌بندی توسط مخاطبان بیشتری مدیریت‌می‌شود، بنابراین ابزاری که شما برای نظارت، کنترل و بهینه‌سازی در اختیار دارید باید همانند یک محصول مصرفی، کاربری راحتی داشته‌باشد. اینها دو دلیلی هستند که چرایی شکست راهکارهای مدیریت مالی آی‌تی در بحث ابر را تشریح‌می‌کنند.

 

منبع: بولتن خبری پیشرو نگار هدف