بهترين فضاهاي ذخيره سازي ابري رايگان

تاریخ: 94/9/14

امروز همه شرکت‌هاي Box، DropBox، Google، Apple و مايکروسافت به فضاي ذخيره‌سازي به چشم راهي نگاه مي‌کنند که به وسيله آن بتوانند کاربران را به استفاده از ابر مختص به خودشان تشويق کنند. شيوه‌اي که در واقع نوعي منبع درآمدي براي آنها محسوب مي‌شود؛ زيرا کاربران براي بهره‌گيري از هر خدمت اضافي بايد هزينه‌اي مشخص پرداخت کنند. اما کاربران هوشمند بايد يه اين نکته توجه داشته باشند که بدون صرف هرينه هم مي‌توان از فضاي ذخيره‌سازي ابر استفاده کرد، اين گزارش به شما کمک مي‌کند تا آشنايي مختصري با 19 شيوه رايگان ذخيره کردن در محيط ابر آشنا شويد. البته توجه به اين نکته ضروري است که ابرها فضايي سيال و دائماً در حال تغيير هستند.

 

ADrive

حجم: 50GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: ممکن است ADrive نام چندان آشنايي نباشد، اما فضايي قابل توجه براي ذخيره‌سازي در اختيار کاربر قرار مي‌دهد. ADrive پلتفرمي تبليغاتي است که هزينه‌هاي خود را به واسطه حجم انبوهي آگهي‌هاي بازرگاني ارسالي براي شما تأمين مي‌کند. بنابراين شما در ازاي دريافت فضايي مناسب براي ذخيره‌سازي با تبليغات بسياري مواجه مي‌شويد. از جمله ويژگي‌هاي اين سامانه مي‌توان به اشتراک‌گذاري، backup، رمزگذاري و دسترسي چندکاربره اشاره کرد.اگر مايل به دريافت فضاي ذخيره‌سازي 100GB هستيد مي‌توانيد سالانه $25 پرداخت کنيد.

 

Amazon Cloud Drive

حجم: 5GB فضاي رايگان در S3؛ فضاي خالي نامحدود ذخيره‌سازي عکس براي مشتريان برتر وب‌سايت آمازون

جزئيات: ابر آمازون فضاي ذخيره‌سازي کاملي براي تمامي کاربران نيست؛ اما اعضاي برتر آمازون از فضايي نامحدود براي ذخيره‌سازي عکس بهره‌مند مي‌شوند که سالانه براي آن هزينه‌اي معادل 99$ پرداخت مي‌کنند. با پرداخت $60 در هر سال آمازون راهکاري نامحدود براي ذخيره‌سازي همه چيز در اختيار کاربران قرار مي‌دهد که به شما اجازه ذخيره هر نوع سند يا فايلي را مي‌دهد. فضاي ذخيره‌سازي ابر آمازون به «سرويس ذخيره‌سازي ساده» مشهور است.

 

Apple iCloud Drive

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: Apple iCloud Drive  با 5GB فضاي خالي ذخيره‌سازي به استقبال کاربران مي‌آيد. البته کاربران مي‌توانند با پرداخت ماهانه 99 سنت براي 20GB ، $4 براي 200GB و $20 براي 1TB فضاي ذخيره‌سازي را افزايش دهند. اگرچه ICloud امکاني است براي کاربران Apple ولي نوعي از اين برنامه مي‌تواند براي کاربران ويندوز هم قابليت استفاده داشته باشد. اما کاربران اندرويد از طريق يک برنامه  واسطه‌اي ديگر بايد به سيستم ذخيره‌سازي iCloud دسترسي داشته باشند.

 

Bitcasa

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: بيشتر از 5GB فضاي خالي براي ذخيره‌سازي، Bitcasa فضاي ذخيره‌سازي 1TB را به ازاي پرداخت $10 در هر ماه و 10TB فضاي خالي با پرداخت $99 ماهانه يا $999 سالانه در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.

 

Box

حجم: 10GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: Box پيشنهادهاي چندگانه‌اي را در اختيار کاربران خود قرار مي‌دهد اما کاربران ابتدايي مي‌توانند اين برنامه را با 10GB فضاي خالي براي ذخيره‌سازي آغاز کنند و در نهايت فايلي با حجم 250MB بارگذاري کنند. ديگر برنامه‌هاي اين شرکت تيم‌هاي کسب‌وکار را هدف قرار داده است و راهکارهاي امنيتي سخت‌گيرانه‌اي را براي آن در نظر مي‌گيرد.بسته آغازين اين شرکت با ماهانه $5، امکان 100GB ذخيره‌سازي و بارگذاري فايل‌هايي با حجم 2GB را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.صاحبان کسب‌وکار با $15 در هر ماه از ذخيره‌سازي نامحدود و بارگذاري با حجم 5GB بهره‌مند مي‌شوند.

 

Copy

حجم: 15GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: Copy سرويس ابري است که توسط شبکه Barracuda ارائه مي‌شود، شرکتي متخصص در زمينه ارائه راهکارهاي امنيتي و ذخيره‎سازي. پرداخت ماهانه $5 يا سالانه $49 امکان ذخيره‌سازي 250GB را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.هم‌چنين محصولي با عنوان EFSS توسط اين مجموعه توليد مي‌شود که با پرداخت $699، امکان 500GB فضاي ذخيره‌سازي در ابزارهاي مجازي را فراهم مي‌کند.

 

Cubby

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: امکاني که به واسطه LogMeIn ارائه مي‌شود، Cubby راهکاري اضافه در اختيار کاربران قرار مي‌دهد که با پرداخت $4 براي ذخيره‌سازي 100GB آغاز مي‌شود. البته کاربران مي‌توانند هر مقدار ديگري که تمايل دارند انتخاب کنند و در صورت پرداخت ماهانه $100 از حجمي 2TBs براي ذخيره‌سازي بهره‌مند شوند.

 

Dropbox

حجم: 2GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: يک سيستم ذخيره‎سازي اصل و البته محبوب در ميان کاربران Dropbox است. امکاني که کار خود را با 5GB فضاي خالي براي ذخيره‌سازي شروع کرد اما در حال حاضر تنها 2GB فضا در اختيار کاربرانش قرار مي‌دهد. اين سيستم با پرداخت $10 در هر ماه قابليت ارتقا دارد؛ البته Dropbox با پرداخت ماهانه $15 فرصت ذخيره‌سازي نامحدود را براي کاربران فراهم مي‌کند.

 

DumpTruck

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: کاربران مي‌توانند با ارجاع دوستانشان براي استفاده از Dump Truck ظرفيت ذخيره‌سازي خود را تا 21GB ارتقا دهند. علاوه بر اين، ذخيره‌سازي 50GBs با پرداخت $5 در هر ماه و ذخيره‌سازي 500GB با پرداخت $50 در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.

 

Google Drive

حجم: 15GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: اگر شما به فضايي بيش‌تر از 15GB براي ذخيره‌سازي احتياج داريد مي‌توانيد هر ماه تنها $2 پرداخت کنيد و ظرفيت ذخيره‌سازي خود را تا 100GB افزايش دهيد. علاوه بر اين، پرداخت $10 در ماه توان ذخيره‎سازي شما راتا 1TB ارتقا مي‌دهد. هر گونه داده‌اي مرتبط با حساب ايميل شما در Google حجمي از اين سيستم ذخيره‌سازي را به خود اختصاص مي‌دهد؛ اما هر فايلي که در Google Docs، Sheets يا Slides ذخيره شده باشد هيچ حجمي از ظرفيت 15GB ذخيره‌سازي شما را اشغال نمي‌کند. هم‌چنين، عکس‌هاي کم حجم مي‌توانند در اين نرم‌افزار ذخيره شوند.

 

HiDrive

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: اگر تمايل به بهر‌مندي از فضاي ذخيره‌سازي بيش از 5GB داريد، مي‌توانيد هر ماه $6.30 پرداخت کنيد و 100GB فضا براي ذخيره‌سازي دريافت کنيد يا 12.50 بپردازيد و 500GB دريافت کنيد. HiDrive توسط شرکت آلماني Starto AG ميزباني مي‌شود.

 

Hive

حجم: فضاي ذخيره‌سازي نامحدود

جزئيات: اگرچه رايگان و بدون محدوديت است، اما پيش از هر چيز نوعي ابزار تبليغاتي است و در وهله بعدي هيچ‌گونه نرم‌افزاري براي نصب روي desktop يا موبايل ندارد. به همين دليل، کاربران اين نرم‌افزار را تنها به‌صورت مستقيم از طريق وب‌سايت و به اشتراک‌گذاري آن دسترسي دارند.با اين حال کاربران مي‌توانند با پرداخت $8 در هر ماه تبليغات اين نرم‌افزار کاربردي را حذف کنند.

 

IDrive

حجم: 5GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: کاربران با ارجاع اين برنامه کاربردي به دوستانشان مي‌توانند ظرفيت ذخيره‌سازي خود را افزايش دهند. علاوه بر اين، پرداخت $44 در سال حجمي معادل 1TB براي ذخيره‌‎سازي در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.

 

Mega

حجم: 50GB فضاي رايگان ذخيره‌سازي

جزئيات: امکاني که توسط کيم دات‌کام عرضه شده است. Mega يکي از وسوسه برانگيزترين امکانات محيط ابر است که در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد؛ 50GB فضاي خالي براي ذخيره‌سازي. علاوه بر اين کاربران مي‌توانند در هر ماه $9 پرداخت کنند به حجمي معادل 4TB دست پيدا کنند. توجه داشته باشيد: Mega رمزعبور کاربران را ذخيره نمي‌کند، بنابراين پيشنهاد مي‌شود از تمامي فايل‌هاي خود يک backup تهيه کنيد. در واقع، اگر شما رمزعبور خود را فراموش کنيد نبايد به کمکي از جانب Mega اميد داشته باشيد.

 

 Microsoft OneDrive

حجم: 15GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: Microsoft OneDrive که پيش از اين با عنوان SkyDrive شناخته مي‌شد، امکان ذخيره‌سازي 15GB را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. با اين حال کاربران مي‌توانند ماهانه $2 پرداخت کنند و اين ظرفيت را تا 100GB افزايش دهند، امکان ذخيره‌سازي 1TB با پرداخت $7 براي کاربران فراهم مي‌شود.علاوه بر اين کاربران مي‌توانند با ارجاع 10 نفر از دوستانشان به اين برنامه از 500MB فضاي ذخيره‌سازي بهره‌مند شوند.

 

pCloud

حجم: 20 GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: pCloud در ابتدا به مشتريان خود 10GB فضاي خالي براي ذخيره‌سازي پيشنهاد مي‌کند و کاربران مي‌توانند با دعوت از ساير دوستانشان براي استفاده از اين امکان، 10GB فضاي ديگر هديه بگيرند. چنان‌چه کاربري به حجمي بيش از اين مقدار نياز داشته باشد مي‌تواند هر ماه $4 پرداخت و 1TB حجم دريافت کند.

 

SpiderOak

حجم: 2GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: SpiderOak توانسته خودش را به عنوان يک فضاي ذخيره‌سازي ايمن معرفي کند، بهره‌گيري از پروتکل دانايي صفر در رمزگذاري به کاربران اين اطمينان را مي‌دهد که آنچه ارائه شده کاملاً صحيح است. علاوه بر اين، مشتريان مي‌توانند هر ماه $7 پرداخت کنند و 30GB فضا براي ذخيره‌سازي دريافت کنند يا سالانه $129 بپردازند و از 1TB فضاي ذخيره‌سازي بهره‌مند شوند.

 

StreamNation

حجم: 20GB فضاي رايگان براي ذخيره‌سازي

جزئيات: StreamNation يعني امکاني براي ذخيره‌سازي عکس‌ها، ويديوها و فيلم‌هاي طولاني. اين امکان در فضاي آف‌لاين هم به شما اجازه استفاده از فايل‌هاي ذخيره شده را
مي‌دهد؛ بنابراين، شما مي‌توانيد در هوايپما يا هر جاي ديگري که اينترنت نداريد به فايل‌هاي خود دسترسي پيدا کنيد.

بسته اوليه اين امکان فضاي 20GB را براي ذخيره‌سازي در اختيار شما قرار مي‌دهد، با اين حال کاربران مي‌توانند از طريق ارجاع دوستانشان به اين امکان يا دنبال کردن صفحه شرکت در شبکه‌هاي اجتماعي از بسته کامل بهره‌مند شوند. فضاي ذخيره‌سازي 100GB با پرداخت $4 در هر ماه و ظرفيت ذخيره‌سازي 1TB با پرداخت ماهيانه $14 براي کاربران مهيا مي‌شود.

 

Syncplicity

حجم: 10GB فضاي رايگان ذخيره‌سازي

جزئيات: Syncplicity نوعي امکان همگام‌سازي و اشتراک فايل است که رقيب اصلي Box محسوب مي‌شود. کاربران مي‌توانند از  10GB فضاي ذخيره‌سازي اين نرم‎افزار بهره‌مند شوند و صاحبان کسب‌وکار با پرداخت ماهيانه $60 از 300GB فضاي ذخيره‌سازي با 5GB فضاي هديه بهره گيرند